»Zadeva je prišla zelo na hitro in imam zadržke z zapisom dikcije, ki se nanaša na posvojitve otrok.«
»Boj proti revščini je ena mojih glavnih prioritet.«
»Ko sem pred slabima dvema letoma podpisal zakon, s katerim smo izenačili pravice istospolnih in raznospolnih parov, smo premaknil zgodovinski mejnik. A prostor za raznolikost še zdaleč ni povsod odprt, saj da nas še vedno obkrožajo stereotipi zaradi spola ali spolne usmerjenosti. Danes pa množica po mojem kaže, da hočemo živeti v odprti družbi, ne pa v družbi sovraštva.«
»Ko sem še kot poslanec državnega zbora glasoval za tak zakon, nas je bilo za 58 ali 57 poslank in poslancev. V vsakem mandatu nam manjka nekaj glasov in mislim, da bi morala biti takšna podpora, kot so jo ljudje izkazali na referendumu, zadostna, da tudi teh nekaj poslancev, ki se še obotavljajo, prepriča, da je treba slediti volji ljudstva.«
»Nemudoma bomo začeli te postopke, ker so osnutki že spisani. V bistvu o njih debatiramo že več let, in kar smo z mojega vidika gledano potrebovali, je samo signal ljudi, ali si to želijo ali si tega ne želijo.«
»Prostovoljna pomoč pri prostovoljnem končanju življenja pa pomeni, da je bistvena volja pacienta, da si življenja, ki je prešlo v neko samo trpljenje, ne želi nadaljevati. V tem smislu smo tudi oblikovali referendumsko vprašanje, da ne bo dileme, o čem se odločamo, ko bomo o tem odločali v parlamentu.«
»Rezultatov referendumov ne moremo postavljati pod vprašaj. Referendumi so zato, da se ljudje odločijo, tako kot so glasovanja vseh vrst zato, da se ljudje odločijo. Če je kdo proti in ni prišel na referendum, je to poduk, da je naslednjič vredno priti na volitve ali na referendum.«
»Levica je vedno v prvo vrsto postavljala vsebinske cilje. Na volitve smo šli, da predstavimo, kaj bomo zastopali, kakšna je alternativa za Evropo, kako v Evropi doseči, da se ne bo zdelo, da se nam podirajo tla pod nogami.«
»Treba je širiti zgodbe o tem, kaj se pri nas da delati, katere razvojne preboje smo ustvarili, na ta način bomo tudi spodbudili ljudi, da pridejo v Slovenijo.«
»Dolgo smo čez severno mejo gledali z ljubosumjem, se čudili, kako so lahko stanovanja v Gradcu skoraj pol cenejša kot stanovanja v Ljubljani. Odgovor je vedno bil, ker imajo tam že 100 let postavljeno stanovanjsko politiko.«
»Takega človeka se je zelo lahko rešiti naslednji dan, ko ga ne potrebuješ več.«
»Da bi bil lahko, ko mediji ali sindikati opozorijo na neko množično kršenje delavskih pravic, inšpektorat na takšnem podjetju še isti dan.«
»Recimo, da iščejo programerja ali kuharja, jih bodo povezovali s temi ljudmi, ki delajo kot programerji ali kuharji kot študenti in jim ponudili redno zaposlitev.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju